İnternet yüzünden zarardayım

Orhan Gencebay, 32 sanatçının eserlerini yorumladığı ‘Orhan Gencebay ile Bir Ömür’ albümünün bir milyon tiraj aldığını ama internet yüzünden maddi ve manevi zarara uğradığını söyledi

Orhan Gencebay - Sevim Emre çifti, ‘Aysha’ dergisine verdikleri röportajda samimi açıklamalarda bulundu. “Müzik benim aşkım, hobim” diyerek sözlerine başlayan Gencebay, son albümüyle ilgili konuştu:

“Böyle bir yapıt, dünya çapında bir projedir. Çalışmamız dünyada ilk oldu ve albümün tirajı 900 bin civarı. Şimdilerde albüm satışlarında 20 - 30 bin rakamları bile şaşırtıyor. Ama internetin sorumsuzca kullanılması yüzünden maddi ve manevi olarak zarardayım. Aslında 30 milyon satması gerekiyor.”  

‘Dizi yapanlara üzülüyorum’
Yeni projelerini anlatan sanatçı, albüm hazırlığında olduğunu, sinema ve dizi senaryosu okuduğunu söyledi. Gencebay, “Film çekebilirim ama her şeyini ben yapmak istiyorum. Ama dizi işi yorucu, oynayan sanatçılara üzülüyorum. Çok yoruluyorlar. Önümüzdeki dönemde farklı sürpriz çalışmalar gelecek” dedi.

‘Orhan’dan ilham alıyorum’
Sevim Emre ise hayat arkadaşına övgüler yağdırdı:
“Daima arkasında durdum, kendimi öne çıkarmadım. Orhan Bey’in dergâhında olgunlaştım. Bir internet sitesinde yazı yazıyorum. İlhamı nereden alıyorsunuz diyorlar, o yazılarımda Orhan Bey’den gelen olgunluk ve ilham var.”