Konuğumuz Aydın Kurtoğlu

'YAK' NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Spor yaparken duyduğum bir müziği kaydedip aranjörüm ile paylaştım ve üzerine sözler yazmaya karar verdik. Bütün bir gece sabaha kadar oturup şarkının bestesini ortaya çıkardık. Sözlerini yazmamız 3 buçuk ay kadar sürdü. 

ŞARKIDA KİMLERİN EMEĞİ VAR?

Gerçekten çok çalıştık, çok emek verdik. Dördüncü single çalışmam. Şarkının sözleri ve bestesi Serkan Balkan ve Koray Berberoğlu imzasını taşıyor. Aynı zamanda daha önceki şarkılarda olduğu gibi Serkan Balkan projenin aranjörlüğünü de üstlendi. Çok duygusal bir o kadar da hareketli bir yaz şarkısı çıkardık ortaya. İçerisinde gizli duyguların bulunduğu bir şarkı oldu. Umarım şarkıdan keyif alırsınız.

GELECEK PLANLAR NELER?

Bir single çalışması daha yapmayı düşünüyorum. Sonrasında ise bir albüm projem var. Aslında çalışmalara başladık. Şu an şarkıları biriktiriyoruz. Çok iddialı ve gerçektende 10 şarkının da hit olacağı bir albüm planlaması yapılıyor. Umarım beğenirsiniz. Daha önceki şarkılarımda yakaladığım başarıyı, albümde de devam ettirmeyi hedefliyorum. 

COVER ŞARKILAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Benim bu konuda aklımda bazı projeler var. Bence yeni nesil ile eski şarkıları buluşturmak lazım. 90'lıları yaşamış bir birey olarak o zamanların şarkılarını yeniden yorumlayıp, günümüzde piyasaya sürülmesi ve sevenlerle buluşması güzel oluyor. Şu an aklımda slow bir cover şarkı var. Hareketli bir tane daha var. Onunla alakalı henüz net bir karar vermedim ama o da olacak. ikisi de hit şarkılar diyebilirim. 

BİRAZ DA ŞARKININ VİDEO KLİBİNDEN BAHSEDELİM.

Video klip, değerli büyüğüm Kemal Başbuğ tarafından çekildi. Bu sefer daha düzgün bir adam profili sergiledik. Nişantaşı sokaklarında ve Galata civarlarında çekildi. Duru, sade ve üzgün bir adamın sokaklarda yürürken görüntüleri var. Video klipte bana oyuncu Melisa Döngel eşlik etti. Kemal Başbuğ ile çalışmamın sebeplerinden biri de kendisiyle çok uzun süren bir aile dostluğumuzun olması. Her zaman hayallerimde Kemal Bağbuğ ile bir video klip çekmek vardı. Ve bunu 'Yak' da gerçekleştirmiş olduk. Bundan sonraki projelerde de kendisiyle çalışmayı çok isterim. Çünkü 'Yak' da gerçek Aydın Kurtoğlu'nu gösterdi. Umarım izlerken beğenir ve keyif alırsınız. 

SİZİNLE İLGİLİ GELİŞMELERİ NEREDEN TAKİP EDELİM?

Beni takip etmek isteyen ya da benden haber almak isteyenler Instagram, Twitter ve Facebook'tan 'aydinkurtoglu' hesaplarından takip edebilirler.